Po co nam projektant sukni ślubnych?

Chociaż projektant sukni ślubnych to osoba, która coraz częściej pojawia się na liście płac odnoszącej się do przygotowywanej ceremonii zaślubin, jego obecność wciąż uznawana jest za pewną ekstrawagancję i nawet można usłyszeć, że jest to zbędny dodatek. Czy tak rzeczywiście jest? Doświadczenia osób korzystających z usług rożnych projektantów sukni ślubnych wydają się dowodzić, że projektant sukni ślubnych jest w stanie znacznie poprawić nasze i tak już wielkie przeżycie, jakim jest dzień ślubu.
W poszukiwaniu perfekcji
Zadaniem projektanta sukni ślubnych jest naturalnie przygotowanie sukni ślubnej dla panny młodej, ale bardzo często ta osoba zajmuje się też przygotowaniem sukienek dla druhen oraz stroju dla pana młodego i jego zaufanych. Zazwyczaj spacery po sklepach i wybieranie strojów to długa procedura, ponieważ trzeba znaleźć coś, co do nas przemówi tak w kwestii panny młodej, jak i innych osób, dla których decydujemy się na przygotowanie stroju. Jeśli zdecydujemy się współpracować z projektantem sukni ślubnych, osoba ta pozwoli nam wypracować koncepcję idealnie dopasowaną do naszych oczekiwań. Zamiast przeglądać możliwości, stworzymy coś dla siebie.
Sami oczywiście nie jesteśmy projektantami i zwykle nie wiemy, z czego możemy skorzystać i jakie są możliwości, ale rolą projektanta jest też pokierowanie nami na tym polu i zaproponowanie nam odpowiednich rozwiązań. Zazwyczaj taka osoba posiada bogate doświadczenie, dobre rozeznanie rynku i co najważniejsze, duszę artysty, dzięki czemu dostarczone nam opcje na pewno będą interesujące. Co więcej, będą one dopasowywane bezpośrednio od nas, a nie tylko do ogólnie rozumianej mody ślubnej.

Kim jest projektant sukni ślubnych?
Czy projektant sukni ślubnych to krawiec? Na pewno tak, ponieważ na takie miano zasługuje każda osoba, która zajmuje się przygotowywaniem dla nas jakiegokolwiek ubioru. Trzeba jednak mieć na uwadze, że krawiec to określenie bardzo codzienne i u zwykłego krawca nie robi się raczej rzeczy wielkich, a właśnie rzeczy wielkich będziemy oczekiwać od projektanta sukni ślubnych.
Krawiec i artysta
Można powiedzieć, że projektant sukni ślubnych to krawiec posiadający nie duszę rzemieślnika, a duszę artysty. Do tego jest to osoba, która musi znać się na ludziach równie dobrze, jak na materiałach i krojach. Jest to niezbędne, bo chociaż każdy krawiec musi wiedzieć, co w miarę pasuje do sylwetki i budowy człowieka, to dla projektanta sukni ślubnych niezbędna jest też wiedza odnośnie tego, w czym dana osoba będzie się czuła dobrze. Suknie ślubne są odzieżą nietypową, co jest truizmem, ale ma też bardzo poważne przełożenie praktyczne. Odbija się ono na tym, że panna młoda ubrana w suknię ślubną czuje się wyjątkowo, ale może się też czuć nieswojo ze względu na właśnie tę nietypowość. Projektant powinien być osobą, która pozna swoją klientkę, swoją modelkę, po czym będzie w stanie stworzyć dla niej taka propozycję, która będzie uzupełnieniem jej osoby. Jest to bezsprzecznie skomplikowane zadanie, ponieważ klika chwil rozmowy to zbyt mało na poznanie czyjejś duszy, ale roli projektanta sukni ślubnych podejmuje przecież nie byle kto.
Ogromne znaczenie ma tu kreatywność, ponieważ znalezienie podstawowego konceptu dla kreacji, który byłby ekscytujący i wygodny równocześnie, a do tego dopasowany do panny młodej, to naprawdę zadanie tytaniczne.

Dodaj komentarz