Kto będzie winny rozpadowi małżeństwa?

Sytuacja, w której do sprawy rozwodowej włącza się prywatny detektyw, może przywodzić nam na myśl kiepskie filmy. Tym niemniej, jest to sprawa jak najbardziej życiowa i my też możemy znaleźć się w sytuacji, w której obecność prywatnego detektywa w czasie sprawy rozwodowej będzie bardzo pożądana. Dlaczego?
Rola prywatnego detektywa
Każdy na pewno rozumie, że sprawy rozwodowe są skomplikowane tak od strony emocjonalnej, jak i od strony czysto technicznej, prawnej. Standardem jest dzisiaj posiadanie swojej reprezentacji prawnej w czasie spraw rozwodowych, ale prywatny detektyw jeszcze do niedawna był rzadkością. Dzisiaj się to zmienia. Spowodowane jest to faktem, że podział majątku czy kwestie dotyczące opieki nad dziećmi są poniekąd nie częścią samego rozwodu, ale raczej jego następstwem. Spowodowane jest to tym, że niedawni małżonkowie mogą sami dojść do porozumienia we wszystkich tych sprawach i nie ma potrzeby angażowania sądu. Jeśli jednak się nie dogadają, a zwykle właśnie tak jest, pierwszeństwo w zabezpieczaniu swoich interesów mają osoby pokrzywdzone przez tego, kto doprowadził do rozpadu małżeństwa. W sprawie sądowej, w sprawie rozwodowej, ustalona może być wina jednej strony i w tym czasie powinno nam bardzo zależeć, by wskazana została druga strona, nie my. Z pomocą prywatnego detektywa będziemy w stanie zebrać odpowiednie dowody na to, że nasz partner nas zdradzał, detektyw zbierze w sposób logiczny i jasny wszystkie dowody odnośnie przemocy domowej lub skataloguje majątek do podziału tak, by druga osoba nie była w stanie go ukrywać. Detektyw może Stanowic dla nas jeszcze większą pomoc niż adwokat.

Rola prywatnego detektywa w postępowaniu rozwodowym
prywatny detektyw może nam się przydać w związku z bardzo wieloma różnymi sprawami, najczęściej jego usługi wykorzystujemy w przypadku spraw rozwodowych. Nie chodzi nawet o to, by postawić prywatnego detektywa pod oknem niewiernego męża i kazać mu czekać z aparatem w ręce na pojawienie się kochanki. Takie sprawy jak najbardziej w praktyce mają miejsce i kiedy zapytamy o to naszego prywatnego detektywa, pewnie przyzna, że kiedyś był w takiej sytuacji, ale ze względu na poufność sprawy nie będzie nam mógł podać żadnych szczegółów. Prawdziwym zadaniem prywatnego detektywa jest zazwyczaj docieranie do dokumentów.
Kto zawinił?
W sprawach rozwodowych kluczową rolę odgrywa bowiem ustalenie przez sąd strony winnej rozwodowi. Odbywa się to w ramach postępowania, którego głównym celem jest udzielenie parze rozwodu, ale jest to rozwód ze wskazaniem strony, która zawiniła. Alternatywą jest rozwód za porozumieniem stron, w którym nie ma żadnych różnic zdań odnośnie podziału majątku czy kwestii odnoszących się do dzieci. Takie przypadki są jednak stosunkowo rzadkie i najczęściej trzeba się starać o to, by nie skończyć jako strona winna rozpadowi małżeństwa. Definicja takiego stanu jest bardzo szeroka i najczęściej nie opiera się po prostu na zdradzie, ale raczej na kwestiach związanych z domowymi kłótniami, na problemach finansowych, nieprawidłową opieką nad dziećmi i podobnymi zagadnieniami. Tego typu sprawy, jak zresztą widać, są mocno rozmyte i w praktyce trudno je udowodnić w sposób obiektywny. Rolą prywatnego detektywa jest właśnie zebranie i odpowiednie skatalogowanie materiału tak, by mógł potem zostać skutecznie wykorzystany w czasie rozprawy sądowej.

Dodaj komentarz